Hakkımızda

Özgü Kız Yurdu
Ankara'daki Huzurlu Eviniz

Özgü Kız Öğrenci Yurdu, konuklarımızın kendilerini evlerinde hissetmelerini amaçlar. Ders yükü ve stresinden uzak, farklı bir ortamda misafirlerimiz huzurla ağırlanacaktır. Yurt binamız konaklama hizmetleri ve birçok sosyal hizmeti de bünyesinde barındırır.

Sahip olduğumuz eğitimcilik tecrübemiz ile öğrencilerimizin konforları ve beklentileri Özgü Kız Öğrenci Yurdunu sizlere sunmuştur. Yurdumuz Ankara Üniversite’sinin Ankara İL Genelinde yapmış olduğu incelemeler ile Üniversitenin Akredite Yurdu olma vasfını kazanmıştır.

1-4-5 kişilik farklı oda seceneklerimiz mevcuttur.Öğrencilerimiz, odalarında ders çalışabileceği gibi ayrıca ortak kullanıma açık olan etüt odasında da ders çalışma olanağı bulabileceklerdir. Etüt odası bilgisayar destekli olup internet bağlantısıyla kullanıcıların hizmetinde olacaktır . aşçılarımızın hazırladığı yemekler, profesyonel mutfaklarda ve gençlerimizin gün içinde harcayacakları enerjileri düşünülerek, diyetisyen gözetiminde en taze ve leziz şekilde hazırlanmaktadır. Her gün ve öğünde, seçenekli hazırlanan mönüler gerek lezzet gerekse çeşitleri ile öğrencilerimizin hizmetine sunulmuştur.

Yurdumuzu en önemli üç kriteri hijyen, güvenlik ve is prensipleridir. Yurt binamız ve odaları düzenli ve sürekli olarak profesyonel temizlik personeli tarafından kullanıma hazır hale getirilmektedir. 24 saat boyunca uzman güvenlik personeli tarafından kurumumuz koruma altında tutulmakta ve sürekli olrak yurt giriş-çıkışları kameralarla izlenmektedir.